Creative War

C
No Game, No Fame, 2019

Snívaš o tom ako raz vytvoríš dielo ktoré v sebe nosíš? Biznis, album, obraz alebo knihu? Ale zatiaľ si biznismen bez biznisu? Spisovateľ, ktorý nesedí na riti a píše? Raper nedávajúci prísne rýmy?

Tak potom poznáš Odpor. Temnú silu, ktorú musíš zlomiť, ak chceš aby tvoje dielo uzrelo svetlo sveta. Je to odveký boj tvorcu so sebou samým. Je to vojna a súper je silný. Za dlhé roky vykopanej vojnovej sekery a neľútostných bojov som súpera dôverne spoznal.
Dnes mu hovorím familiárne Feťáčik.

Vec sa má tak, že je potreba niečo obetovať. Niečo za niečo. Cena, ktorú platíš za tvoje dielo. Obeta pre bohov a múzy. Dlho som sa zubami nechtami bránil konceptu obety. Chcel som aj aj. Hovorí sa, že nič nie je nemožné. Toto je. Feťáčik rituálne zhorel do tla pri poslednej cigarete. A ja som našiel svoju silu, sebaúctu a rešpekt. Nie je to ľahké. Musí to byť povedané.

Je to zkurvene ťažké. A presne o tom to je.

V službe múz makám ako otrok. Drina, pád, modrina, stále dokola. Múzy sú v gréckej mytológií dcéry najvyššieho boha Dia a bohyne Mnémosyné. Je ich deväť. Sú v prevahe, tak ich počúvaj. Je to tak lepšie. A okrem toho sme zvedaví na tvoje dielo.